MIDA AUTOT TELLIDES KINDLASTI TEADMA PEAD?

Updated: Dec 14, 2020

Auto tellimisel on mitmeid riske ja ohukohti. FERATI annab enda nõuanded, mida peaksid silmas pidama järgmine kord kui autot tellima hakkad.


1. Õige auto valimine


Endale meelepärase margi ja mudeli leidmine välismaa portaalidest ei ole keeruline. Siiski, tuleb osata valida välja just selle õige auto. Kõik kasutatud autod kui ka müüjad on erinevad ja kuulutus ei pruugi alati reaalsusele vastata. Seega, ei tasuks ilmtingimata valida kõige odavama hinna järgi, vaid pigem otsida usaldusväärset müüjat. Kas müüja on eraisik või ettevõtte? Kas auto asub kuskil müügiplatsil või on müüjal müügisalongis? Kas kõik vajalik dokumentatsioon ja hooldusajalugu on olemas?


Turvalisuse huvides soovitame sõiduki osta usaldusväärselt automüüjalt. Tasub hoiduda liiga ahvatlevatest müügipakkumistest. Tihtipeale juhtub nii, et kui midagi tundub liiga hea, et tõsi olla, siis tavaliselt see nii ongi. Portaalides ringleb libakuulutusi, kus pärast ülekande tegemist ei olen kuulda enam ei autost ega müüjast.


2. Auto kontroll


Kui tekib kõhklusi auto seisukorras oleks kindlasti oluline koha peal lasta teha sõiduki taustakontroll. Alati on turvalisem osta auto, millel on veel kehtiv tehasegarantii või automüüja on valmis ise pakkuma lisagarantiid. Lisaks on hea küsida müüjalt auto hooldusajalugu ning kontrollida selle vastavust tehasenõuetele, et veenduda auto korrektses tehnilises seisukorras.


3. Finantseering


Välismaalt sõiduki tellimisel on kindlasti vaja läbi mõelda ostueelarve. Kõige soodsam variant on auto välismaalt välja osta ning seejärel Eestisse transportida. Kui rahalised vahendid seda ei toeta, oleks mõistlik pöörduda kohaliku automüügi ettevõtte poole, kes saab vajadusel sõiduki ostu ajutiselt finantseerida ning Eestisse jõudes auto otse liisingule vormistada.


4. Transport ja veosekindlustus


Transport on samuti oluline osa tellimisest. Esimene variant on autole ise järgi minna ning sellega Eestisse sõita. Oluliselt lihtsam variant on pöörduda siinkohal samuti automüügi ettevõtte poole, kes vastutab kogu transpordi eest. Samuti on tähtis uurida, kas sõiduk on transpordi ajaks kindlustatud, sest halvimal juhul võib pikal teekonnal juhtuda õnnetus, kus auto saab kahjustada. Et oma sõiduki maksumus transpordi ajaks kindlustada, on tarvis hankida veosekindlustus.


FERATI Auto Tellimise teenus sisaldab


1. Sobiva auto leidmine

2. Müüjaga suhtlus ning sõiduki taustakontroll

3. Sõiduki ostu vormistamine (vajadusel finantseering kuni 90%)

4. Sõiduki transport ja veosekindlustus

5. Sõiduki ümberregistreerimine Eestis

6. Tagame tehingu juriidilise korrektsuse

7. Toome auto koju kätte!

176 views

 FERATI OÜ

Reg. nr 14950099

 

Tel: +372 53 456 268

info@ferati.ee

 

  • Instagram
  • Facebook
  • Linkedin
Numbrisilt.png